Zakup srebrnego krzyżyka – jak kupić produkt wysokiej jakości

Choć srebro jest metalem szlachetnym sporo tańszym od złota czy platyny, to nawet kupując krzyżyk za kilkanaście złotych warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, aby kupić, po pierwsze, produkt wysokiej jakości, a po drugie — aby był to rzeczywiście krzyżyk srebrny, a nie podróbka z innego metalu lub stopu. Im na zakup zamierzamy przeznaczyć więcej pieniędzy, tym bardziej warto zwrócić uwagę na to, co i gdzie się kupuje.

Gdzie udać się po krzyżyk srebrny?

srebrny krzyżyk do medalikaNajlepszym miejscem zakupu krzyżyków srebrnych będzie sprawdzony i renomowany sklep z dewocjonaliami Meritohurt lub jubiler. Warto upewnić się, czy sklep właśnie taki jest szczególnie w przypadku sklepów internetowych. Kupując u rzetelnego nabywcy mamy gwarancję autentyczności wyrobu i zgodności z opisem. Wystrzegając się za to należy okazjonalnych sprzedawców oferujących wyroby na targach czy bazarach. Baczną uwagę należy też zwracać na nagłe i wyjątkowo z pozoru atrakcyjne okazje zakupu. Łatwo wówczas o podróbkę. Choć srebro nie należy do przesadnie drogich metali szlachetnych, to wciąż jest fałszowane.

Jaki krzyżyk srebrny kupić?

Poza tym, że renomowane sklepy oferują autentyczny i wysokiej jakości towar, oferują go w dużym asortymencie. Klient może nabyć krzyżyk zgodny z wybranymi parametrami, takimi jak na przykład:

  • próba srebra,
  • kształt i wielkość,
  • przeznaczenie (osoba dorosła czy dziecko),
  • wygląd (krzyż z wizerunkiem Jezusa lub też bez).

Najtańszy krzyżyk srebrny to koszt ok. kilkunastu złotych. Cena zależy od próby srebra oraz oczywiście od wielkości krzyżyka. W dobrym sklepie bez problemu można nabyć również pasujący do krzyżyka łańcuszek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *