Koronka do Miłosierdzia

Koronka do Miłosierdzia Bożego jest najpopularniejszą modlitwą w Polsce obok różańca. Jej wyjątkowość polega na tym, iż została przekazana ludziom prosto od Chrystusa, który natchnął siostrę Faustynę Kowalską.

Dla Twojej bolesnej męki miej miłosierdzie…

obraz jezusa miłosiernegoHistoria powstania modlitwy jest tak samo niezwykła jak geneza powstania obrazu Jezusa Miłosiernego. Siostra najpierw usłyszała słowa koronki w głowie, a potem modliła się nimi podczas wizji roztaczającej obraz anioła karzącego Ziemię i ludzi za grzechy. Podczas kolejnego objawienia Chrystus wyjaśnił zasady odmawiania modlitwy oraz jej znaczenie. Ponadto wiele obiecał tym, którzy będą ją ufnie odmawiać.

Kult Bożego Miłosierdzia opanowujący świat

Siostra Faustyna Kowalska i jej spowiednik ksiądz Michał Sopoćko mają niezwykle wielkie zasługi w rozpowszechnianiu kultu Bożego Miłosierdzia. To dzięki nim powstał obraz Jezusa Miłosiernego – http://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete/jezus-milosierny.html namalowany przez Eugeniusza Kazimirowskiego, a także wierni otrzymali jedną z najpotężniejszych modlitw. Dzięki staraniom księdza już w 1937 roku słowa modlitwy były wydawane w Krakowie na obrazkach i w modlitewnikach. Koronka stała się jeszcze bardziej popularna w ciężkich czasach II wojny światowej i komunizmu. Ponadto tłumaczono ją na inne języki, dzięki czemu rozpowszechniła się na całym świecie.

Koronka odmawiana przed obrazem Jezusa Miłosiernego ma ogromną moc, o której mogą świadczyć liczne cuda otrzymywane przez ludzi na całym świecie. Dzisiaj jest to najpopularniejsza modlitwa odnosząca się do wiary w Boże Miłosierdzie, którego tak bardzo wszystkim nam potrzeba w tych coraz cięższych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *