Kim jest Święty Benedykt?

W dzisiejszych czasach krzyż św benedykta cieszy się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem wśród wierzących, dlatego też warto dowiedzieć się kim tak naprawdę był św. Benedykt i jaka jest jego historia.

Kim jest Święty Benedykt?

krzyż św benedyktaŚwięty Benedykt jest nie tyko patronem śmierci i egzorcystów, ale również patronem Europy, o czym bardzo wiele osób nie ma zielonego pojęcia. Benedykt urodził się około 480 roku w Nursji (100 km od Rzymu), był człowiekiem szlachetnie urodzonym, który w Rzymie studiował prawo i literaturę. Benedykt przebywając w Rzymie bardzo szybko zaobserwował zepsucie moralne i porzucił studia wraz z majątkiem rodzinnym, całkowicie oddając się Bogu. Przez wiele lat prowadził życie jako pustelnik, aż do momentu gdy mnisi z pobliskiego klasztoru poprosili go, aby został ich opatem.

Dlaczego krzyż św benedykta niweczy siłę trucizny?

Mnisi bardzo szybko przekonali się, że Benedykt jest dla nich zdecydowanie zbyt wymagającym przełożony, dlatego też uknuli spisek, aby go otruć. Do kielicha z winem potajemnie dodali bardzo mocną truciznę. Dawniej panował zwyczaj, aby przed każdym posiłkiem opat pobłogosławił podarowany mu kielich z winem. Gdy Benedykt uczynił znak krzyża, to kielich z zatrutym winem rozprysł się na kawałki, jak pod uderzeniem kamienia. Benedykt bardzo szybko zorientował się, ze próbowano go otruć i zaskoczony postępowaniem mnichów opuścił klasztor. To właśnie dzięki tym wydarzeniom w dzisiejszych czasach uważa się, że krzyż św benedykta ze sklepu Merito Hurt niweczy siłę trucizny, oddala zarazę i przywraca zdrowie. Benedykt przez długi okres swojego życia był też często kuszony przez szatana, dlatego krzyż św benedykta jest również ochroną przed pokusami nieczystymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *